Co mogą oznaczać pęknięcia na skórze?

Witam serdecznie Czy istnieją jakieś schorzenia medyczne ogólne lub alergiczne, w przypadku których na ciele pojawiają się samoistnie linijne długie pęknięcia skóry (przypominające głębokie zadrapania) na ok 5 -10 cm z towarzyszącym lekkim uczuciem świądu tych ran ? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Lek. Paweł Szadkowski

Powinna się Pani udać do lekarza, który będzie mógł zobaczyć zmiany, gdyż Pani opis może zarówno wskazywać na atopowe zapalenie skóry, na świerzb, ale i na wiele innych schorzeń. Wiele zależy te od lokalizacji zmian.