Co mogą oznaczać podwyższone przeciwciała anty-TG?

Dzień dobry czy jeśli mam podwyższone przeciwciała anty-TG 6/45 IU/ml a resztę wyników w normie(FT3 4,84 , FT4 14,03) mam się czym niepokoić ???

Lek. Paweł Szadkowski

Sama obecność przeciwciał nie stanowi o chorobie, gdyż mogą one czasem występować i u osób zdrowych. Oczywiście jeśli ma Pani w rodzinie osoby chorujące na tarczycę, warto raz na jakiś czas sprawdzać TSH i FT4, albo zwracać uwagę na ewentualne objawy mogące sugerować chorobę.