Co mogą oznaczać różne barwy moczu?

W trybie pilnym miałem usuwany kamień z nerki. Niestety z powodu zbyt wąskiego moczowodu kamień nie został usunięty do końca. Za ok. 5 tyg. powtórka. Obecnie mocz w ciągu dnia ma różne kolory czy to jest normalne? Czy stan podgorączkowy też jest normalny? Przy jakich dolegliwościach należy zgłosić się do lekarza?
MĘŻCZYZNA, 43 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Zabarwienie moczu może wynikać z krwawienia spowodowanego przez pozostały kamień. Proponuję zgłosić się do lekarza w przypadku silnego, ostrego bólu, intensywnie czerwonego moczu lub wysokiej gorączki. Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy