Co mogą oznaczać różne wyniki testów ciążowych przy spóźniającym się okresie?

Witam. Pod koniec lipca spóźniał mi się okres (6dni chociaż zawsze mam regularnie) zrobiłam dwa testy, ponieważ współżyje z chłopakiem i jest szansa, ze może dojść do zapłodnienia. Testy wyszły negatywne, po tygodniu dostałam okres. Teraz pod koniec sierpnia znowu się spóźnia i od kilku dni bardzo boli mnie brzuch i dziwnie się czuje. Zrobiłam rano test - wynik pozytywny. Następnego dnia rano zrobiłam kolejne dwa testy i wyszły negatywne. Nie zażywam żadnych leków, ani nie mam żadnych problemów. Do lekarza mogę iść dopiero za 3tygodnie i chce wiedzieć dlaczego tak się dzieje. Dziękuje i pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Testy nie dają niestety stuprocentowej pewności i mogą podać niewłaściwy wynik.