Co mogą oznaczać skutki uboczne tych leków?

Od dwó tysięcznego roku choruję na SHIZOFRENIĘ PARANOIDALNĄ i brałem różne NEUROLEPTYKI. Po ARYPIPRAZOLU miałem: zaparcia przez dłuższyczas, wielomocz, skórcze w bokach i plecach i obrzęk twarzy. Boję się brać ARYPIPRAZOL, ponieważ w ulotce, w działaniach nie porządanych jest: NAGŁA NIE WYJAŚNIONA ŚMIERĆ. Również w ulotce LATUDA I PALIPERYDONIE, jest podobny zapis. Dlaczego po tych specyfikach może wystąpić: nagła nie wyjaśniona śmierć, Apo PALIPERYDONIE, zatrzymanie dopływu krwi do mózgu?
Lek. Bartosz Domagała

Wynika to ze zgłaszanych do producenta objawów, które u kogoś już wystąpiły w związku z przyjmowaniem leku. Na ulotce też jest napisane z jaką częstością one występują. Trzeba rozważyć stosunek zysków/ strat z powodu niepodjęcia leczenia z obawy przed objawami ubocznymi