Co mogą oznaczać ślady krwi podczas wypróżniania się?

Mam problem. Otóż rok temu miałam zapalenie jelita , leżałam w szpitalu. Wyleczyłam się i miałam kolonoskopię. Teraz od miesiąca gdy się wypróżniam mam ślady krwi na papierze przy wycieraniu. Dodam, że zaczęło się to odkąd wspolzylam analnie pierwszy i ostatni raz w życiu. Nie wiem co się dzieje , nie boli mnie brzuch jedynie mam wrażenie jakbym wypróżniala się szkłem ... I tak od miesiąca raz jest krew raz nie. Raz jej mniej raz więcej. Proszę o radę co robić. Boję się.

Szanowna Pani, mogło dojść do uszkodzenia ściany jelita bądź powstania szczeliny odbytu. Zalecam wizytę u chirurga.