Co mogą oznaczać takie objawy u 18-latka?

Witam mam 18 lat 2 miesiące temu mialem dwa ataki paniki pierwszy raz w zyciu cos takiego mialem zdiagonozwano u mnie zaburzenia nerwicowe oraz lękowe na nastepny dzien bolalo mnie serce caly dzien przyjechala karetka lecz wszystko w porządku wyszło miałem miesiąc spokoju i znowu się dzieje ostatnio mam gorszy problem ponieważ jak wstaję mam kołatania serca nierówne bicie oraz zawroty głowy zdarzają się i nie wiem co mi się dzieje strasznie się boję co to może być.

Oczywiście może to być objaw zburzeń nerwicowych, ale koro kołatania serca i to niemiarowe pojawiają się stale, proponuję skonsultować się z kardiologiem. Diagnoza zaburzeń rytmu bywa trudna i wymaga fachowej wiedzy. Jednorazowe badania EKG nie zawsze jest rozstrzygające. Proponuję zacząć od tego, dopiero jeśli nie stwierdzi się choroby serca, trzeba będzie skontaktować się z psychiatrą lub psychologiem.

Pozdrawiam