Co mogą oznaczać te problemy z drogami oddechowymi?

Co dolega mojemu tacie? Tata od ok. 3 tygodni choruje na zapalenie krtani. Dotychczasowe leczenie nie przynosi widocznej poprawy, a tata jest osobą w podeszłym wieku. Wcześniej nie chorował tak długo, a przeziębienia szybko mijały. Przebieg choroby: 22.02. zmiana głosu, chrypka 24.02. Stan podgorączkowy 37,0 st. C, chrypka, katar. 25.02. Wizyta w przychodni całodobowej (osłuchowo czysto, przepisane leczenie objawowe: Vocaler, ibuprom, syrop Hedussin). W kolejnych dniach stopniowa utrata głosu, kaszel. 2.03. Wizyta u lekarza rodzinnego - stwierdzony bezgłos, osłuchowo czysto. Przepisane leczenie: wziew Budesonide Easyhaler lub wymiennie nebulizacja Pulmicort 0,5 (ponieważ u mamy lekarz zdiagnozował także zapalenie krtani i tchawicy). W kolejnych dniach osłabienie, brak apetytu, prawie bezgłos, wysoki puls. Leczenie głównie przez nebulizację 2 dziennie, raz dziennie inhalacja z kwasem hialuronowym. 9.03. Wizyta u lekarza rodzinnego: stwierdzony prawie bezgłos, asymetria szmerów płucnych. Leczenie: antybiotyk Levoxa 500 mg 2 razy dziennie, 7 dni. Obecnie dalej występuje chrypka, bez kaszlu, osłabienie, brak apetytu. Tata jest jeszcze w trakcie antybiotykoterapii. Najbardziej martwi nas brak widoczniej poprawy głosu.

Dzień dobry,

w opisanych objawach wymagana jest diagnostyka krtani i tchawicy endoskopowe które wykonuje laryngolog który dokładnie oberzy zmiany w tych narządach.

Proszę wykonać w laboratorium badanie wymaz z gardła i wskazana konsultacja laryngologa z w/w badaniem diagnostycznym.

Pozdrawiam