Co mogą oznaczać ubytki w polu widzenia?

Witam. Ostatnio parę razy zdarzyły mi się zaburzenia widzenia w postaci ubytku w polu widzenia. Trwało to za każdym razem około godziny, po czym wracało do normy. Dodam, że miałam parę lat temu udar niedokrwienny. Czy te zaburzenia widzenia mogą mieć jakiś związek z tym?

Lek. Paweł Szadkowski

Takie zaburzenia mogą mieć związek z udarem, choć nie muszą. Proszę udać się do okulisty i lekarza neurologa - wymaga Pani zbadania, możliwe, że będzie koniecznie wykonanie MRI.