Co mogą oznaczać wyniki badań 26-latki?

Dzień dobry. Odebrałam dziś wyniki morfologii ( w tym OB). Wszystkie parametry są w normie, OB także oprócz następujących RDW-CV 10,40 % 11,0 - 16,0 L PDW 19,30 % 8,0 - 18,0 H PCT 0,16 % 0,2 - 0,4 L Neutrofile 2,38 tys/µl 2,50 - 7,00 L Czy powinnam się martwić? Mam jeszcze jedno pytanie. Czekam na kolonoskopię. Mam właściwie klasyczne objawy jelita drażliwego. Taki stan trwa u mnie od dawna. Przy tym odczuwam ból podbrzusza oraz w okolicy lewego jajnika. Ginekolog poprzez badanie USG wykluczył przyczynę ginekologiczną. Czasami pojawia się jednak torbiel, która znika samoczynnie po miesiączce. Ból jednak występował u mnie również wtedy, gdy torbieli nie było, więc ginekolog stwierdził, ze jest to sprawa jelit. Na wszelki wypadek zlecił na MOJĄ prośbę test ROMA. Czekam na wynik. Już wcześniej wykonywałam badanie CA125, wyszedł prawidłowy. Niestety ból powraca. Czy w przypadku obecności raka OB jest zawsze podwyższone? Wiem, ze objawy raka jajnika i drażliwego jelita są bardzo zbliżone. Czy prawidłowe OB i wynik ROMA wykluczy obecność raka jajnika czy powinnam wykonać jeszcze jakieś badanie? Badanie kolonoskopii dopiero pod koniec czerwca... Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Pani wyniki są w normie, nie stanowią powodu do niepokoju. Badanie ROMA z dużym prawdopodobieństwem wykluczy raka, zwłaszcza w połączeniu z badaniem ginekologicznym, które nic nie wykazało niepokojącego. Proszę spokojnie czekać na kolonoskopię.