Co mogą oznaczać zgrubienia na skórze w okolicy odbytu?

Dzień dobry. Kilka tygodni temu na odbycie wyszły mi jakieś zgrubienia skóry, lekarz powiedział, że to nic poważnego i jest to coś obok hemoroidów, przepisał mi maść i czopki, problem w tym, że jak aplikowałem sobie maść to zauważyłem, że mam krew w odbycie. Teraz dodatkowo mam bule brzucha i czasami mnie czyści samą wodą. Co to może być? Czy powinienem iść jeszcze raz do lekarza i jakie badania powinienem zrobić bo nie wiem czy opłaca się iść publicznie ze względu na terminy...? Dodam że te zgrubienia na odbycie już minęły. Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Pana dolegliwości mogą być wynikiem żylaków odbytu. Na pana miejscu udałbym się do chirurga ogólnego w celu zbadania i ew. pokierowania dalszą diagnostyką.