Co mogą znaczyć bąble na twarzy?

Witam. Po zabiegu zaffiro pojawiły się dwa bąble na twarzy. Czy to jest normalne ?

Dzień dobry, zdecydowanie nie jest objaw normalny. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być a nawet często jest zaczerwieniona wskutek podgrzania, natomiast żadne bąble nie powinny tutaj wystąpić. Proszę zgłosić się do osoby, która zabieg wykonała.

Pozdrawiam serdecznie

Do najczęstszych powikłań, występujących po zabiegu termoliftingu, jakim jest Zaffiro, należy lekki ból, częste zaczerwienienie (powstające na skutek rozgrzania tkanki), obrzęk, wrażliwość na promienie słoneczne. W zależności od typu skóry mogą się również pojawić zmiany w pigmentacji skóry (dlatego przed zabiegiem zawsze trzeba skonsultować się z lekarzem). Do średnich i cięższych powikłań, które występują o wiele rzadziej, zalicza się powstawanie blizn oraz pęcherzy, czy strupów. Przypominają one pęcherze, jakie występują po oparzeniu słonecznym. Chociaż wydają się groźne, można je zwalczyć typowymi metodami, jak przy poparzeniu, np. maściami łagodzącymi.