Co mogą znaczyć bolące piszczele?

Witam, po wielu latach braku aktywnosci nagle zaczelam byc aktywna jakies pol roku temu tylko , ze od paru dni ten wysilek sie zwiekszyl o wiele...przez ostatnie dni chodzilam po 8 h na nogach po nierownym terenie czyli czesto pod gorki I z gorki... dosc szybkim tempem az czulam bol nog I przemeczenie ale przeszlo. Teraz mnie bola piszczele drugi dzien I nie wiem czemu. Czy to od tego chodzenia? Niestety taka mam teraz chodzaca prace. I teraz od pon.do piatku. W pierwszy dzien pracy ubralam balerinki. Zle buty . Czyli w srode gdzie mialam cztery h piatek dopiero mialam 8 h . W normalnych butach. Pomyslalam, ze może tkanka miesniowa sie tez zwiekszac co moze wokol kosci powodowac ucisk I stad ten bol????nigdy nie mialam zadnych urazow . Kosci zdrowe ale teraz chce zbadac.kiedys palilam mam 23 lata 158 wzrostu I 50 kg Pozdrawiam.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Te bóle mogą wynikać z tego iż wcześniej nie była Pani przyzwyczajona do takiego wysiłku. Proszę dbać o odpowiednie obuwie oraz odpowiedni odpoczynek. Pozdrawiam.