Co mogą znaczyć epizodyczne bóle brzucha?

Bardzo boli mnie brzuch ale epizodycznie. Boli jakby coś mnie skręcało od środka. Zdarza się to od 2 do 5 razy dziennie. Ból jest bardzo krótki ale ostry, czasem do takiego stopnia że muszę się położyć. Czy jest to coś poważnego, że jeśli tak co to może być?

Lek. Paweł Szadkowski

Gdyby takie objawy się utrzymywały, warto udać się do lekarza pierwszego kontaktu. Mysi być zebrany dokładnt wywiad. Nie podała Pani gdzie dokładnie umiejscawia się ból, a to często pomaga nasunąć przyczynę. Może wiąże Pani ból w jakiś sposób z jedzeniem, bądź ma Pani zaparcia, czy bolesne miesiączki.