Co mogą znaczyć moje dolegliwości skórne?

Witam od paru lat mam dziwna dolegliwość mianowicie przy dotyku czy lekkim drapnieciu na szyji zaraz skóra robi się czerwona tak samo na przed ramieniu ramieniu często pojawiają się plamy czerwone i szybko znikają przy dotyku w miejscu dotknięcia jest czerwony ślad tak jak było dotykane najbardziej widoczne jest to naszyji nawet lekki dotyk zostawia ślad mam tak już dość długo zaczerwienienie nie jest wypukłe skóra normalna tyle że czerwona dermatolog za 3msc mogl by ktoś określić mniej więcej co to może być czy to groźne czy spokojnie czekać na wizytę alegri nie mam raczej jestem z natury blady

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.