Co mogą znaczyć moje wyniki glukozy?

Witam! Dziś odebralam wyniki glukozy i wynosi 128 przy normie 100. Zawsze miałam w badaniach cukier w granicach 100. Co to oznacza .Dodam ze przyjmuję antykoncepcję hormonalna. Dziękuję za odpowiedz!

Lek. Paweł Szadkowski

Taki wynik wskazuje na cukrzycę. Takie badanie należy powtórzyć, znowu rano na czczo. Z wynikiem proszę się udać do lekarza pierwszego kontaktu.