Co mogą znaczyć problemy z wydalaniem u syna?

Witam Mój syn skończył 4 lata ciągle próbuje celowo nie wydalać z siebie kupki mówiąc, że go to boli. Kupka po 2 dniach jest duża okrągła i zbita. Dlatego też syna boli zrobienie takiej dużej kupki. Co zrobić żeby syn nie zatrzymywał kupki i z chęcią chciał robić kupkę do kibelka. Bo woli w tej chwili robić kupkę do pampersa, kładzie się na brzuszku na podłodze i tak czeka aż jakimś cudem ta kupka wyjdzie sama. Dziękuję

Niestety, żeby pomóc potrzeba więcej informacji - od kiedy występują takie objawy, czy syn prawidłowo się rozwija? Opis jest niepokojący, proponuję w miarę możliwości jak najszybciej udać się na wizytę do pediatry. pozdrawiam.