Co mogą znaczyć te bóle żeber i kręgosłupa?

Witam. Robiłam ostatnio badania, męczą mnie bóle żeber i kręgosłupa. Odczyn Waalera-Rosego wyszedł dodatni, RF poniżej 10, OB 2, a CRP 0,1. Już myślałam że mam RZS ale czy wtedy RF też nie powinien wyjść powyżej normy? Co oznaczają moje wyniki? Dodam że robiłam jeszcze Ferrytyne która wyszła 5,6 przy normie od 11 do 306. Co mi dolega? Mam ciągły niepokój bo nie wiem co mi jest. TSH 1,296.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Wskazane jest rozszerzenie diagnostyki w kierunku spondyloartropatii seronegatywnych np. łuszczycy. Proszę w tym celu skonsultować się z reumatologiem.