Co mogą znaczyć te objawy po lipotransferze?

Witam. 12 czerwca 2019roku robiłam zabieg lipotransferu z wewnętrznej części ud do twarzy. Po zabiegu pobrania tkanki tłuszczowej z ud po czasie 3 tygodni zauważyłam, że ta część uda jest twarda, twardsza i że różni się od drugiego uda, które normalnie funkcjonuje. Ponadto czasem jak długo siedzę lub jak idę i zrobię dłuższy krok to zaczyna mnie lekko boleć. Chciałam zapytać czy wiedzą Państwo o co w tym chodzi? Pytałam swoją lekarz, która wykonywała mi zabieg i powiedziała, że mogą to być zwloknienia i żeby masować to miejsce i że to nie jest nic poważnego. Jak Państwo sądzą? Ponadto mam pytanie, dot. Lipotransferu. Jeśli lekarz wstrzyknela mi tłuszcz w miejsce worków pod oczami to czy normalne jest, że po 3 tygodniach mam jeszcze lekki obrzęk? To ustąpi i tłuszcz się wchlonie? Jeśli tak, to po jaki czasie? Pozdrawiam. E.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Proszę skonsultować się z lekarzem, który przeprowadzał ten zabieg u Pani.