Co mogą znaczyć te stany lękowe po urodzeniu dzieci?

Witam, mam nietypowy problem ze sobą. Odkad urodziłam dzieci mam straszne Stany lękowe typu wkręcania sobie raka albo takiej obawy ze coś złego mi się stanie a one zostaną bez matki. Czy to może być coś poważnego czy to normalne w wieku 23lat. Czasami w nocy płaczę bo naprawdę się boję o to.

Mgr Kamila Jakubowska

Witam
Narodziny dziecka są dużym przeżyciem, opieka nad dzieckiem, ciągłe zmęczenie, brak snu mogą nasilać lęki i stany depresyjne. Chce Pani zapewnić poczucie bezpieczeństwa dzieciom tym samym mogą się w Pani pojawiać obawy o to czy jak się Pani rozchoruje będzie w stanie im to zapewnić. To są tylko lęki, im bardziej od nich staramy się uciec tym one bardziej nas gonią. Dlatego warto im stawić czoła. Proszę spisać myśli które Panią trapią i spróbować wypisać wszystkie argumenty za i przeciw potwierdzające i zaprzeczające lękom.Jeśli lęki się nasilą warto skorzystać z pomocy psychologa, psychoterapeuty.

Pozdrawiam
Kamila Jakubowska

Mgr Angelika Urban Psycholog

Witam. Ciąża i poród są momentami, w którym siłą rzeczy u każdej kobiety mogą pojawić się lęki i pod pewnym względem jest to naturalne. Jednak z jakiegoś powodu pojawiające się lęki zdają się być dla Pani paraliżujące. Podejrzewam, że stało się to z jakiegoś powodu, ale spekulacje wymagałyby poznania Pani historii. Ten stan z pewnością nie wpływa dobrze na Panią i na dzieci. Sugeruje skorzystanie z pomocy psychoterapeuty, który udzieli Pani fachowej pomocy. Pozdrawiam, Angelika Urban