Co mogą znaczyć zapuchnięte oczy oraz wyciek ropy?

Od tygodnia mam zapuchnięte oczy i wycieka z nich ropa.

Dzień dobry,

zaczerwienienie , obrzęk i wydzielina ropna w oku jest prawdopodobnie związana z zapaleniem spojówek bakteryjnym. Choroba niczym nie grozi nie ma wpływu na ostrość wzroku i nie ma powikłań ocznych.

Proponuję obficie przemywać oczy solą fizjologiczną lub wodą przegotowaną. Proszę zgłosić się na wizytę okulistyczną .Lekarz przepisze odpowiednie krople