Co mogę jeść i kiedy mogę współżyć po usunięciu całego jajnika?

Dzien dobry wczoraj usuwali mi całego prawego jajnika co moge jesc i kiedy będę mogła z mężem współżyc.? Po operacji pozdrawiam Iza

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby odczekać około 3-4 tygodni. Dieta lekkostrawna ale urozmaicona z tendencją do normalnych nawyków żywieniowych.

Witam. Powinna Pani stosować lekkostrawna dietę, bez pokarmów tłustych, wzdymajacych i smazonych. Powrót do współżycia będzie możliwy po conajmniej 2 tygodniach rekonwalescencji.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
O odpowiednią dietę zadba personel Oddziału na którym się Pani znajduje. Rozpoczęcie współżycia zależy od procesu gojenia. Szczegóły proszę omówić z lekarzem prowadzącym.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Skoro wczoraj miała Pani zabieg, bez wątpienia pozostanie Pani jeszcze w szpitalu. O tym jaką powinna mieć Pani dietę zdecyduje zatem lekarz prowadzący. O możliwości współżycia proszę także porozmawiać z lekarzem - wszystko zależy bowiem od metody zabiegu, tempa gojenia ran, itd.

Nie ma żadnych zaleceń dietetycznych po tego typu zabiegu (zabieg nie był wykonywany w zakresie przewodu pokarmowego). Można wszystko spożywać jak do tej pory. Co do współżycia z mężem to po około 2-3 tygodniach od zabiegu bez problemu będzie można.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Dzień dobry, jeżeli lekarze nie zalecili inaczej to nie ma w tej sytuacji przeciwwskazań odnośnie diety, zwłaszcza w 3 dobie po operacji. Odnośnie współżycia - należy odczekać przede wszystkim do czasu zagojenia rany pooperacyjnej i zdjęcia szwów, ale zalecane jest, aby odczekać przynajmniej miesiąc, dotyczy to również podejmowania znacznych aktywności fizycznych.