Co mogę jeść przy kamicy nerkowej?

Od roku mam stwierdzona kamice nerkowa, kamień nie powiększa sie ani nie pomniejsza, w najbliżśzą sobotę wybieram się na wesele siostry. Bardzo boję się, żeby nie dostać wtedy ataku kolki. Co mam zrobić, aby zminimalizować to ryzyko? Czy na pfrzyjęciu mogę jeść po troszeczke wszystkiego czy raczej ograniczać się?

Będę trzymał kciuki żeby Pani nie dostała kolki w czasie przyjęcia weselnego. Myślę, że cokolwiek by Pani nie zjadła i nie wypiła nie będzie to przyczyną kolki. Kolka nie występuje pod wpływem jedzenia. Miłego dnia (weselnego)! Pozdrawiam rh