Co mogę robić przy tych bólach głowy?
Witam,więc tak,trafiłem do specjalisty że strasznymi bólami głowy, bóle nie minęły, ustąpiły cało dniowe sesje bólu.ból w prawej skroni.Zniszczył moje plany teraz chce żeby nie bolało. Robiłem rezonans,tomografię zero wyniku.Biore amitryptyline i pregabaline. Któryś z tych leków sieje spustoszenie w moim organizmie.Stałem się nie do życia,do niczego,rozwolnienie od dobrych 4mcy psychicznie depresja narastającą( z wesołego chłopaka stałem się gburem mrukiem) proszę udzielić mi informacji czy to tak wygląda leczenie. Bóle głowy z mojego doświadczenia wynika że ustąpiły ale z upływu czasu. Stało to się przy dźwignięciu ciężaru. Proszę o pomoc bo staje się wrakiem człowieka. ;( To moje pytanie powielane w mediach

MĘŻCZYZNA, 36 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witamy,
Bardzo dobrze, że wykonał Pan już wstępną diagnostykę, która mogła wykluczyć poważniejsze schorzenia w obrębie układu nerwowego.
Trudno jednakże z racji odległości i bez przeprowadzenia właściwego wywiadu lekarskiego ocenić aktualny stan zdrowia oraz przyczynę takich dolegliwości.
Ból głowy może mieć różne podłoże, między innymi: hormonalne, emocjonalne, stresogenne, czy wynikające z przewlekłego zmęczenia i nieodpowiedniej ilości oraz jakości snu.
Zazwyczaj mamy do czynienia z dolegliwościami bólowymi głowy o charakterze migrenowym oraz napięciowym. Wszystko zależne jest od tego, czy ból występuje jednostronnie, czy obustronnie, czy towarzyszą temu nudności, wymioty i zawroty głowy.
Zalecamy Panu stacjonarną konsultację z lekarzem neurologiem, który po dokładnej analizie dotychczasowych wyników badań będzie mógł zdecydować o dalszym postępowaniu. Możliwe, że dotychczasowe leki nie wpłynęły korzystnie na stan zdrowia, dlatego będzie potrzeba zmiany i modyfikacji leczenia oraz dawkowania.
Niezbędne również może okazać się wykonanie rezonansu magnetycznego kręgosłupa szyjnego. Stany zwyrodnieniowe tego odcinka kręgosłupa również mogą odpowiadać za przewlekłe bóle głowy o różnym natężeniu.
Życzymy Panu lepszego samopoczucia!
Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:
https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy
https://portal.abczdrowie.pl/napieciowy-bol-glowy-przyczyny-objawy-leczenie
https://portal.abczdrowie.pl/zwyrodnienie-kregoslupa-szyjnego