Co mogę robić z tą sztywnością karku?

Witam, Od 2 lat borykam się z pewnym problem i nikt nie jest w stanie mi pomóc. Co jakiś czas mam sztywność karku. Dodatkowo pojawiają się wtedy zatkane, strzelające uszy. Mam wtedy również silne bóle głowy (skroniowe) i w odrebie zatok. Zawsze te wszystkie objawy występują jednocześnie. Leczylem się laryngologa, przeszedłem operacje przegrody nosowej i pod tym względem laryngolog twierdzi, że ucho jest w porządku. Badałem się również alergologiczne, czy przypadkiem nie są to objawy silnej alergii. Niestety tutaj też nic nie wyszło. Co mogę z tym zrobić? Gdzie dalej szukać przyczyny? Niestety bardzo przeszkadza mi to w życiu codzienym.

Dzień dobry,

wskazane było by skupić się na kręgosłupie szyjnym który z opisu Pana nie był brany pod uwagę. Najlepszą metodą diagnostyki obrazowej jest MRI który bym polecił oraz konsultację z lekarzem ortopeda lub neurologiem którzy wykonają badanie fizykalne ocenią objawy kliniczne porównując z badaniem MRI kręgosłupa szyjnego.

Pozdrawiam