Co mogę zrobić, aby jeszcze urosnąć?

Witam, od kilku dni mam 17 lat, 181 cm wzrostu i ważę ok. 70 kg. Regularnie tańczę, uczestniczę w zajęciach wf-u 2 razy w tygodniu po 45 minut. Moja mama ma ok. 170 cm, a tata 188 cm. Od kilku dni codziennie biorę 100 proc. dziennego zapotrzebowania na witaminy. Co mogę zrobić, aby urosnąć z 4-5cm, jakie ćwiczenia wykonywać, może pływanie, co jeść?
17 LAT ponad rok temu

Witam Danielu,
wzrost nie powinien być dla Ciebie powodem stresu czy niepokoju.
Zaakceptuj siebie takiego, jakim jesteś.
Możliwe, iż jeszcze urośniesz, bardzo duże znaczenie ma tu czynnik genetyczny, a jak widać Twoi rodzice są wysocy.
Pamiętaj jednak, że część genów dziedziczysz również m.in. po dziadkach.
Przyjmowanie suplementów diety powinno mieć jakieś uzasadnienie i być poprzedzone konsultacją lekarską/rozmową z farmaceutą.
Jest to szczególnie istotne w przypadku, gdy przyjmujesz np. jakieś leki.

Pytania podobne do tego, zadanego przez Ciebie, pojawiały się już w serwisie, z tego też względu odsyłam Cię do następujących linków:
http://portal.abczdrowie.pl/pytania/ile-jeszcze-urosne-co-zrobic-by-rosnac-szybciej
oraz
http://portal.abczdrowie.pl/pytania/co-nalezy-jesc-aby-urosnac

Pozdrawiam