Co mogę zrobić by schudnąć?

Mam 16 lat i 165 cm wzrostu. Moja waga jest przerażająca 84 kg. Nie wiem co mam zrobić. Próbowałam się odchudzać, ale nic z tego nie wyszło. W mojej rodzinie występuje nadwaga u siostry. Lekarz wyklucza jakiekolwiek choroby. Rano jem śniadanie : 2 kanapki, w szkole 2 kanapki, w domu po godzinie 15 jem obiad, a później jakieś jabłko i 1 kawałek chleba. Przez cały dzień wypijam 0,5 litra wody i 2 herbaty. Nie mam żadnych chorób przewlekłych. Bardzo proszę o pomoc.
16 LAT ponad rok temu

Witam,

Twoje BMI wynosi 30,88.
Niestety na siatce centylowej, oznacza to otyłość.
Myślę, że warto abyś przy tak dużej ilości nadprogramowych kilogramów odchudzała się pod opieką specjalisty.
W Twoim wieku jesteś szczególnie narażona na wszelkie niedobory składników odżywczych.

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
-śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
-II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem.
Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły.
Nie można zapominać o śniadaniu.
Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli.
Należy dokładnie żuć każdy kęs.
Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

W Twojej diecie codziennie powinno znaleźć się miejsce na:
- warzywa
- owoce
- produkty zbożowe (najlepiej pełnoziarniste)
- chude mięso/jaja/nasiona roślin strączkowych (wymiennie)
- mleko i nabiał (mogą być odtłuszczone)
- tłuszcze (masło,margarynę, oleje roślinne).
Piramidę Zdrowego Żywienia znajdziesz pod adresem:http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Itemid=5&lang=pl#piramida dzieci

Naprawdę warto, abyś zmobilizowała się do ćwiczeń!
Znacząco przyśpieszają efekty diety.
Możesz to łatwo sprawdzić.
Unikaj niezdrowej żywności, jedz regularnie i codziennie poświęć na aktywność co najmniej 30 minut (ćwiczenia znajdziesz na www.abccwiczenia.pl).
Spisz swoje wymiary w dzienniczku i sprawdź je po miesiącu.
Na pewno zauważysz różnicę.

Ćwiczenia dla osób otyłych trochę różnią się od tych, polecanych osobom o mniejszej nadwadze.
Jest to wynikiem większego ryzyka urazów u osób otyłych.
http://abczdrowie.pl/trening-dla-otylych

POZDRAWIAM