Co mogę zrobić, żeby schudnąć i oduczyć się podjadania pomiędzy posiłkami?

Witam. Mam 15 lat i chciałabym dowiedzieć się, czy mogę schudnąć w tydzień 3 kg? Jeżeli tak, to w jaki sposób? Próbowałam już wielu diet, staram się często ćwiczyć, jednak jedynie w wakacje, bo podczas roku szkolnego nauka nie pozwala mi na oderwanie się od niej na dłuższy czas, dlatego do poczatku roku szkolnego chciałabym jeszcze schudnąć. Moim drugim problemem jest to, że często podjadam. Chciałabym się tego oduczyć, próbowałam wiele razy, ale naprawdę mi to nie wychodzi. Czy jest na to jakis sposób? Ważę 47 kg przy wzroście 159 cm. Wiem, że jest to prawidłowa waga, jednak nie widać tego po mnie i chciałabym jeszcze schudnąć. Z góry dziękuję.
15 LAT ponad rok temu

Witam,

owszem, po tygodniu drastycznej diety, waga może wskazywać 3 kilogramy mniej, jednak będzie to zasługą jedynie odwodnienia oraz niewypełnionego żołądka. Zdrowe odchudzanie powinno przebiegać w tempie maksymalnie 0,5 - 1 kg na tydzień. Skoro jednak Pani obecna masa ciała jest prawidłowa, naprawdę nie ma  sensu jej zmieniać. Lepszą metodą będzie zwiększony wysiłek fizyczny. Rozumiem brak czasu, jednak godzinna aktywność 3-4 razy w tygodniu z pewnością jest wykonalna i pomoże osiągnąć wymarzoną sylwetkę.

Jeśli chodzi o pojadanie, to należy wdrożyć w życie zasadę 5 posiłków, to najlepszy sposób na "nakręcenie wewnętrznego zegarka", dzięki czemu organizm nie będzie dawał sygnałów o głodzie często i o dziwnych porach. Organizm szybko się przyzwyczai do stałych pór. Jeśli nie jada Pani śniadań, to proszę koniecznie zacząć, to podstawa dnia.  Nie należy omijać żadnego posiłku, a ostatni z nich spożywać zależnie od zwyczajowej pory pójścia spać, tzn. na około 3 godziny przed, tak aby nocna przerwa nie była za długa.

W ustabilizowaniu poziomu cukru we krwi (a między innymi to ma wpływ na pojadanie między posiłkami) pomoże spożywanie wysokobłonnikowych produktów. Będą to grube kasze (np. gryczana), brązowy ryż, pieczywo typu graham i pełnoziarniste, płatki śniadaniowe nieoczyszczone (np. owsiane grube).

Pozdrawiam!