Co mogę zrobić żeby się nie obżerać?

Chcę bardzo schudnąć, mam prawie 20 lat,174cm wzrostu a ważę 75kg. Od 2 miesięcy chodzę na siłownię i nic nie schudłam, a czemu? Bo się na noc obżeram. W dzień się staram, jem mało, bo nie siedzę w domu, a jak jestem w domu. to masakra, jem cały czas. Pomocy:(
ponad rok temu

Witam,

Pani BMI wynosi 24,83 (norma 18,5-25).
Jest to wartość prawidłowa, aczkolwiek zbliża się Pani do nadwagi.
Odnośnie niepohamowanego apetytu, polecam Pani zastosowanie kilku strategii, które temu zapobiegną.

Napadom głodu zapobiegnie Pani:
- zwiększając spożycie pełnoziarnistych produktów zbożowych (razowego pieczywa, gruboziarnistych kasz, brązowego ryżu),
- ograniczając spożycie węglowodanów prostych, łatwoprzyswajalnych: cukru, miodu, czekolad, łakoci, białego pieczywa, płatków śniadaniowych z dodatkiem cukru/słodu jęczmiennego,
- dbając o równe odstępy czasowe między posiłkami.

Zasady dla Pani to:
- UNORMOWANIE pór posiłków (optymalna ilość, to 5 posiłków w ciągu dnia, co około 3 godziny), spożywanie jedzenia w stałych odstępach czasowych, chroni przed nadmiernym apetytem
- UNIKANIE słodyczy, żywności typu fast-food, kolorowych i słodzonych napojów, cukry proste wchłaniają się szybko i równie szybko staniesz się głodna
- SYSTEMATYCZNOŚĆ w podejmowaniu aktywności fizycznej, wysiłki długotrwałe, o umiarkowanej intensywności hamują uczucie głodu.

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
-śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
-II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem.
Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły.
Nie można zapominać o śniadaniu.
Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli.
Należy dokładnie żuć każdy kęs.
Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

Zalecam unikanie spożywania potraw smażonych, tłustych.
Konieczna będzie rezygnacja z żywności typu fast-food, słodyczy, cukru.
Zamiast kolorowych napojów gazowanych polecam picie wody niegazowanej, herbaty zielonej, czerwonej, czarnej.
Soki owocowe dobrze jest rozcieńczać wodą.
Korzystne będzie zrezygnowanie ze słodzenia herbaty.
Zupy nie powinny być zabielane.
Należy zrezygnować z tłustych sosów.
Dobrym pomysłem mogą być sałatki i surówki
Należy jednak wystrzegać się dużych ilości kalorycznych dodatków: awokado, grzanek, sosów, orzechów.
Trzeba pamiętać o umiarze.
Kalorycznym dodatkiem będzie również majonez, stąd nie polecam jego dodawania.
W ramach przekąsek można jeść sałatki owocowe z dodatkiem jogurtu naturalnego, musy owocowe, koktajle na bazie odtłuszczonego mleka/kefiru/maślanki i owoców, jogurty, owoce, warzywa, batony zbożowe.

Przykładowe ćwiczenia znajdzie Pani na www.abccwiczenia.pl

POZDRAWIAM