Co mogło być powodem nagłego osłabienia mojej mamy?

witam , opisze sytuacje mojej mamy lat 70, mama cierpi na nadciśnienie do tej pory brała bisocard 5 miligramów i ciśnienie trzymało się w granicach normy skakało jej bardzo wysoko tylko w sytuacjach nerwowych (mama jest nerwicowcem) jednak z uwagi na niskie tętno (ok54) lekarz kazał brać 2,5 miligrama bisocardu przez ok miesiąc wszystko było ok cztery dni temu mama poczuła się słabo jakby miała zemdleć ,ciemność przed oczami i duszności od tamtej pory ciśnienie jest wysokie od samego rana ok 160/93 ,do bisocardu dołączono jej indapen SR i w ciągu dnia ciśnienie jest w miarę w normie , jedynie z rana jest zawyżone jak powyżej, wiem że bez badań nie wiele jest w stanie się powiedzieć ale jekie mogą być możliwe przyczyny tak nagłej zmiany wydaje mi się że ma to zwiazek z tym omdleniem z przed paru dni , od tej pory zaczeło to się dziać , z góry dziękuję za odpowiedz .

Szanowna Pani, objawy mogły wynikać z zastosowania niewystarczającej dawki leków. Najlepiej zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu i pogłębić diagnostykę