Co mogło być przyczyną bólu piersi?

Witam mam 32 lata-mialam przez kilka tyg mocny bol jednej piersi (wczesniej w 2016 i 2017 usunięte z niej guzki FA). Ból był tuz pod piersią, lekko rozlany na zebra, az w pewnym momencie zauwazylam po podciągnieciu piersi podluzne zgrubienie bardzo bolesne przy dotyku (żyła?), a na jego końcu jakby wklesniecie skóry-wyglada jak blizna. Lekarz zbagatelizował, przeszło po tygodniu, ogolnie bol trwał ok miesiaca. od tamtego czasu mam tez bardzo bolasny wezel chlonny na piersi (USG nic nie wykazało, wezeł 8mm), w sumie boli juz prawie 3 miesiące, nie moge sie dotknac, boli praktycznie ciagle.Czy mogła to byc choroba Mondora? Czy bol tego wezla moze byc jej skutkiem? Co robic dalej?Biopsja?Na dodatek okazało się, że jestem w ciazy...

Ciężko ocenić na podstawie opisu, czy wspomniana przez Panią choroba Mondora może być przyczyną dolegliwości. Z uwagi na ciążę, należy pozostawać pod kontrolą ginekologiczną, warto, by ginekolog także przyjrzał się bolącemu węzłowi chłonnemu. Proponuję rozważyć wizytę u onkologa. Pozdrawiam.