Co mogło spowodować plamienia po stosunku tydzień po okresie?

Witam. Ostatnio kochałam się z narzeczonym bez zabezpieczenie, to było 3 dni temu. Nie doszło do wytrysku we mnie. Wczoraj wieczorem zauważyłam na bieliźnie krew i taką brunatną wydzielinę. Podczas kąpieli wypłynęła ze mnie odrobina krwi wraz ze skrzepem. Dziś krwawienia nie ma, ale jest brunatna wydzielina.

Ostatnimi czasy mam nieregularne miesiączki. Powinnam dostawać je z końcem miesiąca, a wcześniejszą dostałam w połowie miesiąca, natomiast ostatnia skończyła mi się tydzień temu. Czy to może być objaw ciąży czy raczej jakieś wahania hormonalne/ infekcja? Chciałabym także wiedzieć, czy jeśli zrobię dziś test ciążowy to wynik będzie wiarygodny? (Nadmieniając, że gdyby moje miesiączki nadal były regularne to 3 dni temu powinnam mieć miesiączkę, jednakże dostałam ją wcześniej - ok 23 lipca). Proszę o szybką odpowiedź, gdyż wizytę u ginekologa mam dopiero za tydzień, a strasznie się niepokoję.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Plamienie czy brązowy śluz po stosunku mogą wskazywać na nadżerkę szyjki macicy, która podrażniona zaczyna krwawić. Jest za wcześnie na przeprowadzenie testu ciążowego, powinno się go przeprowadzić najwcześniej w dniu spodziewanej miesiączki.

Co do nieregularnych miesiączek, to niektóre kobiety tak mają, że długość ich okresu waha się w przedziale 30-40 dni, a mimo to zachowują płodność. Najważniejsze, żeby do miesiączek dochodziło w rozsądnych odstępach czasu - wskazuje to, że dochodzi również do owulacji.

Pozdrawiam serdecznie!