Co mogło spowodować pojawienie się krwi?

Witam. Przebywam aktualnie w niemczech, nie mam polskiego lekarza z którym mogłabym porozmawiać i zadać nurtujące mnie pytania. Mam pewien problem. Korzystając z wieczornej toalety, zobaczyłam w toalecie krew. Nie było jej ani dużo, ani mało, w kale był też jeden niewielki skrzep. Oczywiście w panice, jako ze jestem hipohondryczką,poszłam do lekarza i wyprosiłam o badania. Kolonoskopia nie pokazała nic, obecność krwi w kale- także nie. Ogólnie czuję się bardzo dobrze, nic mnie nie boli, nie swędzi, hemoroidy wykluczone. Nie schudłam, nie przytyłam, nie mam problemów z wypróżnieniem. Natomiast przed tą sytuacją przez dwa tygodnie przyjmowałam dużą dawkę leków przeciwbólowych, ktore kazala mi brac pani doktor na bol stawu skokowego. Bylo to czasami ponad 1200-1400mg dziennie. W trakcie zażywania lekow w pracy mialam dosc spory wysilek fizyczny, dzwiganie i duzo stresu, (pracuje na produkcji, codziennie musimy cos dzwigac) zeby dac rade pracowac bez bolu, zazywalam owy ibuprofen. Pytanie nakierowuje w te strone, poniewaz chcialabym sie dowiedziec, czy ta jednorazowa krew mogla byc spowodowana wlasnie owym stylem życia przez te dwa tygodnie? Spokoju mi to nie daje, w obawie przed krwia boje sie chodzic do toalety. Z gory dziekuje za pomoc. Natalia,27 lat
KOBIETA, 27 LAT 2 miesiące temu

Dzień dobry.

Opisany problem choć krew w kale nie zawsze zwiastuje groźną dolegliwość, może świadczyć o schorzeniach układu pokarmowego, takich jak choroba wrzodowa, żylaki przełyku czy choroba Leśniowskiego-Crohna a nawet zażywanie leków przeciwbólowych.

Stąd pojawienie się strzępek krwi w stolcu zawsze powinno wzbudzić czujność Pani i obserwować kał i w razie dalszych niepokojący objawów kontakt z lekarzem.

Warto rozważyć o innej możliwości bezpiecznego leczenia przeciwbólowego.

Zachęcam do kontaktu jeśli zdecyduje się Pani, chętnie służę pomocą.

Proszę pamiętać aby odpowiednio się odżywiać i nawadniać organizm.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturoterapeuta

Dietetyk

zielnik0911@gmail.com