Co mogło wpłynąć na moje wyniki badań krwi?

Witam Przy ostatnich badaniach krwi - morfologii, cholesterolu i biochemii dwa wskaźniki mnie niepokoją (z którymi jak i z resztą nigdy nie było problemów): amylaza 137 (27-102), fosfataza zasadowa 125 (53-128). Czy na takie wyniki mogła wpłynąć tłustsza dieta np. jeśli w poniedziałek robiłem badania a tydzień wcześniej od poniedziałku do czwartku jadłem sporo smażonego? W tygodniu regularnie biegam wydaje mi się że to powinno się przetrawić. USG niedawno robione wynik dobry. Lekarz pierwszego kontaktu powiedział że nie ma powodu do zmartwień. Za jakiś czas powtórzyć badania? Proszę o poradę.

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli nie ma pan żadnych dolegliwości, a reszta badań jest prawidłowa to nie ma pan powodu do niepokoju. Nie jest też konieczne powtarzanie badań, ale jeśli to pana niepokoi to może pan powtórzyć je za ok. 1-2 tyg.