Co mogło wpłynąć na spóźniający się okres?

Witam, Ostatnio współżyłam ze swoim chłopakiem i na początku na kilka sekund (pare ruchów) włożył mi bez zabezpieczenia. Nie miał wytrysku, ani nawet nie był blisko gdyż jak wspomniało trwało to około 30 sekund. Czy jest możliwość żebym zaszła w ciaze ? Okres spóźnia mi się już 2tyg, od tamtego zbliżenia minęły 3 tyg albo więcej, w tym czasie wykonaliśmy kilka testów ciążowy w różnych odstępach czasu i każdy wyszedł negatywnie a okresu nadal nie ma. Mam nieregularne miesiączki ale zazwyczaj nie spóźniają sie aż tyle. Czy może miec wpływ na to jakas zmiana temperatur czy cos w tym rodzaju? Byłam już u ginekologa po ostatniej miesiączce przepisał mi tabletki antykoncepcyjne ale czekam na miesiączkę gdyż wtedy moge zaczac je brać. Prosze o szybka odpowiedz bo bardzo się stresujemy a nie planujemy teraz dzieci. Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Na opóźnienie wystąpienia miesiączki może mieć wpływ wiele rzeczy, np. stres, zaburzenia hormonalne, odchudzanie się i zmiana diety, intensywny wysiłek fizyczny. Skoro testy ciążowe są negatywne, najpewniej nie ma powodu do niepokoju.