Co może być powodem bólu kolan?

Od kilku miesięcy ból kolan z przewagą prawego. RTG nic nie wykazało, na rezonans prawego czekam (mimo dopisku pilne). Czynnik reumatoidalny ujemny. Tydzień temu ściągany płyn z prawego kolana (22 ml) Depomedrol. Po 4 dniach prywatne USG i od nowa płyn w kolanie. Reumatolog mówi że nie można po tak krótkim czasie ściągnąć ponownie. Biorę Diclo-Duo *1, Structum *2, Olfen. Żadnych efektów, a coraz bardziej nie mogę chodzić. Jaki powód? Co robić?

Do postawienia diagnozy potrzeba pełnego wywiadu, badania lekarskiego i znajomości wyników innych badań dodatkowych. Czy wysłano płyn z kolana na badanie? Jeżeli nie, to przy następnym upuszczeniu warto zbadać, wynik może pomóc w diagnostyce. Proponuję poczekać na rezonans, choć terminy mogą zniechęcać. Całość stanu klinicznego wraz z nowymi badaniami powinien ocenić doświadczony reumatolog. Pozdrawiam.