Co może być powodem problemów z kolanem?

Prawie dwa lata temu przeszłam zabieg radykalnego usunięcia macicy z przydatkami z powodu olbrzymiego mięśniaka. Od tamtej pory z tyłu prawego uda mam dość sporej wielkości siniec powstały w wyniku zakładania pończochów uciskowych, które miałam założone podczas w/w operacji. Czy to może mieć związek z tym, że od kilku tygodni mam problem z prawym kolanem i ściągany płyn z niego. ( W ciągu 5 ostatnich tyg. dwa razy.) Nigdy wcześniej nie miałam problemów z kolanami. Nadmienię, że jakieś 3 tyg. przed pojawieniem się płynu w kolanie poślizgnęłam się i upadłam. Stąd moje pytanie. Co może być powodem problemów z kolanem? Siniec czy upadek? A także jakie zastosować leczenie?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Istnieje bardzo niewielkie prawdopodobieństwo, iż Pani dolegliwość w obrębie stawu kolanowego są związane z pończochami uciskowymi użytymi podczas operacji. Pozdrawiam.