Co może być powodem silnego bólu krocza, który rozprzestrzenia się od pochwy?

Witam! Od kad pamiętam mam bardzo silne bóle krocza które rozprestrzeniaja się od pochwy do odbytu lub na odwrót. Jest to tak jakby skurcz jednak trudno mi opisać ten ból, jest bardzo mocny. Czasem mam tak ze jak próbuje usiąść to pojawia się ten ból i nie mogę siedzieć ale po paru sekundach mija. Teraz miałam taki ból jak usiadłam i miałam rozszerzone nogi i odwróciłam się do tyłu, bol ten zaczął się od wejscia pochwy i dalej. Co to może być ? Czy to coś poważnego ? Czy ma na to wpływ stres ?

Szanowna Pani, najlepiej będzie jak uda się Pani do ginekologa, który przeprowadzi pełną diagnostykę, ja niestety nie potrafię pomóc