Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 6 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co może być przyczyną bólu głowy i karku przy potylicy oraz zawrotów głowy?

Witam, Mam 22 lata jestem kobietą. Od dłuższego czasu mam bóle głowy i karku ( przy potylicy). Od niedawna odczuwam też dziwne zawroty głowy czuje się jak bym była w stanie upojenia alkoholowego. Tracę przy tym równowagę. Na początku zdarzało mi się to raz na jakiś czas teraz mam 2-3 razy w tygodniu. Miałam robione RTG głowy i odcinka szyjnego ale lekarz powiedział, że wszystko jest dobrze. Czasami czuje się jak bym miała zemdleć. Robi mi się wtedy duszno i czuje się otumaniona . Co może być przyczyna tych wszystkich objawów?
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Czy autyzm jest wyleczalny?

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, czy autyzm jest wyleczalny.

Lek. Paweł Szadkowski
77 poziom zaufania

Należałoby w pierwszej kolejności wykluczyć ewentualne zaburzenia rytmu serca (EKG), stany hipoglikemii (glukoza na czczo). Warto również wykonać morfologię krwi z rozmazem, sód, potas, TSH i fT4. Badania są może trochę na wyrost, ale warto wykluczyć podstawowe schorzenia internistyczne. Jeśli lekarz po badaniu i stwierdził ewidentnych nieprawidłowości, to może się okazać, że pani objawy mają tło nerwicowe (warto w takim wypadku skonsultować się z lekarzem psychiatrą).

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy