Co może być przyczyną bólu głowy i karku przy potylicy oraz zawrotów głowy?
Witam, Mam 22 lata jestem kobietą. Od dłuższego czasu mam bóle głowy i karku ( przy potylicy). Od niedawna odczuwam też dziwne zawroty głowy czuje się jak bym była w stanie upojenia alkoholowego. Tracę przy tym równowagę. Na początku zdarzało mi się to raz na jakiś czas teraz mam 2-3 razy w tygodniu. Miałam robione RTG głowy i odcinka szyjnego ale lekarz powiedział, że wszystko jest dobrze. Czasami czuje się jak bym miała zemdleć. Robi mi się wtedy duszno i czuje się otumaniona . Co może być przyczyna tych wszystkich objawów?

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania
Należałoby w pierwszej kolejności wykluczyć ewentualne zaburzenia rytmu serca (EKG), stany hipoglikemii (glukoza na czczo). Warto również wykonać morfologię krwi z rozmazem, sód, potas, TSH i fT4. Badania są może trochę na wyrost, ale warto wykluczyć podstawowe schorzenia internistyczne. Jeśli lekarz po badaniu i stwierdził ewidentnych nieprawidłowości, to może się okazać, że pani objawy mają tło nerwicowe (warto w takim wypadku skonsultować się z lekarzem psychiatrą).