Co może być przyczyną bólu prawego jajnika?

Niestety w 9tc stwierdzono u mnie ciążę obumarłą i wywołano poronienie, następnie wyłyżeczkowano jamę macicy. Po 3 tygodniach poszłam do lekarza na wizytę kontrolną, wszystko było w porządku. Tydzień później poczułam dziwne bóle prawego jajnika, dość ostre przy siadaniu i chodzeniu (konkretnie przy stawianiu prawej nogi).
Czy to może być mieć związek z zabiegiem? Czy powinnam odwiedzić jeszcze raz swojego lekarza? A może jestem przewrażliwiona i powinnam poczekać do pierwszej miesiączki po zabiegu? Zastanawiam się też co dokładnie oznacza wynik badania histo-patologicznego? Na moim napisane jest, że płodu nie wykryto? Co to oznacza? Co dzieje się z dzieciątkami po łyżeczkowaniu?
Bardzo proszę o odpowiedź

KOBIETA ponad rok temu

Witaminy w ciąży

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Przykro mi z powodu Pani straty. Jeśli nie stwierdzono u Pani w badaniu USG pustego jaja płodowego, to płód musiał znajdować się pierwotnie w jamie macicy. Przed łyżeczkowaniem podano Pani lek obkurczający macicę, po którym wystąpiło krwawienie. Zapewne wtedy tkanki płodu zostały wydalone, jeszcze przed zabiegiem, z którego wyskrobiny poddano badaniu pod mikroskopem.

Myślę, ze ból w okolicy jajnika raczej nie jest związany z przebytym poronieniem, jednak na pewno wymaga konsultacji ginekologicznej. Być może ma Pani torbiel jajnika, której naturę trzeba koniecznie zbadać. Niewykluczone jednak, ze np. naciągnęła Pani sobie po prostu mięsień prosty brzucha w tym miejscu.

Pozdrawiam serdecznie!