Co może być przyczyną braku przerwy między zębami?

Witam. Prawie miesiąc temu miałam usuwana prawa górna osemke i została mi do wyrwania mala dziewiątka po tej samej stronie . Ostatnio zauważyłam że nie mam przerwy pomiędzy siódemka a dziewiątka a po wyrwaniu miałam. Co może być przyczyną?

Witam,
zjawisko, o którym Pani pisze jest naturalne i wynika z praw fizyki, którym podlegają zęby- przemieszczają się tam, gdzie mają miejsce, w takim tempie, na jakie pozwalają im warunki. Miejsce w Pani łuku zębowym powstało po usunięciu Ósemki, prawdopodobnie dziewiątka ma niewielkie korzenie, które z łatwością wędrują w kierunku siódemki. Skoro Pani zęby przemieszczają się tak szybko, widocznie potrzebowały więcej miejsca. Istotne w tej sytuacji jest czy siódemka przemieszcza się do tyłu, czego skutkiem może być utrata powierzchni stycznej pomiędzy szóstką a siódemką. Należy wziąć również pod uwagę czy Pani pozostałe zęby potrzebują więcej miejsca. Rozsądnym rozwiązaniem jest ocena sytuacji przez Pani lekarza i ewentualna odbudowa utraconej powierzchni stycznej szóstki i siódemki po zakończeniu przebudowy po usunięciu ósemki.
Pozdrawiam,
Julia Smyła