Co może być przyczyną brązowych plamień?

Ostatni okres miałam coś między 5 a 8 grudnia. Od tamtej pory nic. Test ciążowy negatywny. Brałam luteinę przez kilka dni... W pierwszym dniu brania dostałam kilka kropelek brązowych na bieliźnie .... Potem 27 stycznia cały dzień plamiłam na brązowo, potem w następnym dniu była to wyraźna krew, potem się skończyło i 5 lutego ponownie dostałam brązowego plamienia. Rano plamiłam, potem nic, a na następny dzień pojawiła się znowu wyraźna krew. Miałam robione USG jajników. Wszystko było ok. Dzisiaj mamy 22 luty i wczoraj wieczorem zobaczyłam na bieliźnie malutkie brązowe kropelki. Teraz jest tego trochę więcej. Nie są to już kroplelki, a plamki i dalej brązowe. Co to może być? Co mi może być? Współżyję z facetem, z prezerwatywą.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Na pewno warto ponownie wykonać test ciążowy. Testy z moczu często dają wyniki fałszywie negatywne w początkowym okresie ciąży.

Najprawdopodobniej cierpi Pani jednak na zaburzenia hormonalne, które powodują brak miesiączki i nieprawidłowe, przedłużone plamienia z dróg rodnych. Po wykluczeniu (lub potwierdzeniu) ciąży, proszę udać się na wizytę do ginekologa lub ginekologa-endokrynologa. Konieczne będą badania krwi na poziom hormonów (jak testosteron, FSH, LH, prolaktyna, TSH).

Pozdrawiam serdecznie!