Co może być przyczyną częstego drapania rąk przez dziecko?

Co może być przyczyną u 10 letniego dziecka zauważyłam ze od jakiegoś czasu drapie ręce między palcami u rąk do tego stopnia że między palcami ma rany i strupki

Lek. Paweł Szadkowski

Taki świąd może być związany z reakcją alergiczną, z chorobą wątroby przebiegającą z cholestazą, z infekcją pasożytniczą, zaburzeniami hormonalnymi, ale też na tle nerwicowym. Powinna się Pani udać z dzieckiem do lekarza pediatry, który przeprowadzi badanie fizykalne, zleci podstawowe badanie laboratoryjne i dalszą diagnostykę.