Co może być przyczyną delikatnego bólu w nadbrzuszu?

Witam mam pytanie od jakiegoś czasu mam delikatne bóle w prawym nadbrzuszu co to za przyczyną

Lek. Paweł Szadkowski

Bóle na nadbrzuszu mogą być związane z chorobą refluksową przełyku, zapaleniem błony śluzowej żołądka i dwunastnicy, chorobą wrzodową, ale by móc dokładniej określić przyczynę, musi być zebrany dokładny wywiad: czy ból jest stały, czy wiąże go Pan z posiłkiem, czy nasila się w jakiś sytuacjach, czy wybudza w nocy, czy towarzyszą mu inne objawy i wiele innych.