Co może być przyczyną echolaliów?

Mój syn ma 6 lat. Mieliśmy duże problemy z mową. Zaczął mówić, kiedy miał 4 latka. Panią z przedszkola zaniepokoiło powtarzanie słów. Wysłała nas do psychologa. W badaniu psychologicznym wyszedł mu wysoki poziom inteligencji. Co może być przyczyną echolaliów?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam.

Przyczyną echolalii jest przede wszystkim nieprawidłowym rozwojem myślenia przejawiającym się zaburzonym rozwojem mowy wynikającym z uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego i należy podjąć bezwzględną terapię, aby spróbować to zmienić. Echolalia kojarzona jest z autyzmem oraz schizofrenią, dlatego warto podjąć diagnozę dziecka, aby podjąć odpowiednie działania terapeutyczne.

Może być też tak, że chłopiec nie cierpi na echolalię tylko używa tzw. perseweracji słownych, czyli powtarza kilka razy to co przed chwilą powiedział i tu również konieczna jest opieka fachowca, ale przebiegać będzie inaczej niż w przypadku echolalii.

Pozdrawiam