Co może być przyczyną kłucia pod lewym żebrem?

Witam serdecznie. Co może być przyczyną kłucia pod lewym żebrem? Byłam u lekarza, który bez żadnych badań stwierdził, że to kolka jelitowa od konserwantów. Czy nie powinien zlecić chociaż usg lub jakiś innych badań?

Lek. Paweł Szadkowski

Rozszerzenie diagnostyki zależy od pani całego obrazu klinicznego. Czasem jeśli przypadek jest typowy, nie jest konieczna dodatkowa diagnostyka. Trudno powiedzieć jak jest w pani przypadku, ponieważ należałoby rozszerzyć wywiad i wykonać badanie fizykalne.