Co może być przyczyną krwotoku z nosa?

Witam! Mam 54 lata.Od lat cierpię na bezsenność,bardzo często zażywam przed snem lek Estazolam.Ostatnio zdiagnozowano u mnie stany depresyjno lękowe i doktor przepisała mi lek Trittico CR,który zażywam od tygodnia.Dwa miesiące temu dostałam lekkiego krwotoku z nosa,nie przejęłam się,pomyślałam,że może zadrasnęłam w nosie paznokciem.Wczoraj podczas wieczornej toalety,bez wyrażnej przyczyny zaczęła lecieć z nosa jasna żywoczerwona krew.Co może być przyczyną i jak można zapobiegać? Dziękuję.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Leki te mogą powodować obniżenie ilości krwinek płytkowych co może być przyczyną krwawień. Nie jest to jednak częste działanie niepożądane.