Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 1 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co może być przyczyną krwotoku z nosa?

Witam! Mam 54 lata.Od lat cierpię na bezsenność,bardzo często zażywam przed snem lek Estazolam.Ostatnio zdiagnozowano u mnie stany depresyjno lękowe i doktor przepisała mi lek Trittico CR,który zażywam od tygodnia.Dwa miesiące temu dostałam lekkiego krwotoku z nosa,nie przejęłam się,pomyślałam,że może zadrasnęłam w nosie paznokciem.Wczoraj podczas wieczornej toalety,bez wyrażnej przyczyny zaczęła lecieć z nosa jasna żywoczerwona krew.Co może być przyczyną i jak można zapobiegać? Dziękuję.
KOBIETA, 54 LAT ponad rok temu

Czy mniejsza potrzeba snu jest normalną częścią procesu starzenia?

Czy jeśli mniej śpię, to oznacza, że się starzeję? Ile śpią osoby młode, a ile te podeszłym wieku? Obejrzyj nasz film i dowiedz się więcej na ten temat.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Leki te mogą powodować obniżenie ilości krwinek płytkowych co może być przyczyną krwawień. Nie jest to jednak częste działanie niepożądane.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy