Co może być przyczyną mdłości i braku okresu?

Witam. Staram się z narzeczonym o dziecko. Okres spóźnia mi się już 10 dni. Mdli mnie cały czas ale innych objawów brak. Robiłam dwa testy ale wyszły negatywne. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy?

Lek. Paweł Szadkowski

Okres może się opóźniać z wielu przyczyn, jak stres, odchudzanie się i dieta, nadmierny wysiłek fizyczny, zaburzenia hormonalne. By rozwiać wątpliwości, co do ciąży, najlepiej wykonać badanie betaHCG z krwi.