Co może być przyczyną mdłości u 13-latki?

Moja 13 letnia córka kilkadziesiąt razy dziennie mówi, że ma mdłości, że jest jej niedobrze.Zdrowo je, pije tylko wodę mineralną. Pediatra skierował na podstawowe badania, wszystkie są w normie. Byłam z nią też prywatnie u kardiologa, nie stwierdził niczego niepokojącego. Nie jest to też sprawa natury psychicznej. Nie wiem jak jej pomóc. Co może być przyczyną? Jakie badania powinnam zrobić?
KOBIETA, 43 LAT 2 miesiące temu

Fakty o zdrowiu - Oburęczne dzieci bardziej nadpobudliwe?

Witam,proponował bym iadanie diagnostyczne obrazowe usg j brzyusznej z konsultacją gastrologa dziecięcego w celu oceny układu pokarmowego.

Bez dokładnej dziagnostyki laboratoryjnej oraz obrazowej ciężko podać przyczynę dolegliwości córki. Szkoda, że nie napisała Pani jakie były te podstawowe badania laboratoryjne i jakie miały wartości diagnostyczne.Pozdrawiam

0
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy,

Prawidłowo, że wykonała już Pani pewną diagnostykę w kierunku ustalenia przyczyny takich dolegliwości u córki. Na pewno należałoby pogłębić badania, aby móc wdrożyć właściwe leczenie.

W pierwszej kolejności zalecamy konsultację z lekarzem gastrologiem, który po analizie takich objawów będzie mógł zdecydować o dalszym postępowaniu. Zalecone byłoby tu wykonanie gastroskopii oraz w razie istniejących przesłanek – pH metrii. Możliwe, że rozwinął się u Pani dziecka refluks żołądkowo – przełykowy, który mógłby powodować takie dolegliwości. Dodatkowo można wykonać badania w kierunku pasożytów zarówno z krwi, jak i kału, a także test w kierunku zakażenia bakterią Helicobacter pylori.

Jeżeli podstawowe badania wykluczyły jakiekolwiek nieprawidłowości, lekarz pediatra powinien zdecydować o rozszerzeniu diagnostyki. Dodatkowo wskazana by była konsultacja neurologiczna, gdyż niektóre zaburzenia mogłyby nasilać mdłości.

Życzymy lepszego samopoczucia dla Pani córki!Zachęcamy także do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://parenting.pl/wymioty-u-dzieci

https://zdrowie.parenting.pl/najczestsze-dzieciece-dolegliwosci

https://portal.abczdrowie.pl/co-jest-przyczyna-mdlosci-u-nastolatkow

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty