Co może być przyczyną nawracającego bólu głowy z przodu po lewej stronie?

Co może być przyczyną nawracających bólów głowy w jednym miejscu (z przodu po lewej stronie)? Bóle przybierają różną formę - od całodniowych lekkich, po kilku sekundowe ostre "strzyknięcia". Jedyny wspólny mianownik to miejsce. Wyniki morfologii w normie (bliżej górnej granicy niż dolnej), lekkie nadciśnienie (jako leki biorę Concor Cor 1,25mg), EEG w normie, oczekuję na rezonans magnetyczny głowy. Proszę o jakąś konkretną odpowiedź, bo niepewność, niewiedza i strach doprowadzają mnie do szaleństwa. Czy grozi mi coś poważnego?

Lek. Paweł Szadkowski

Najczęstszą przyczyną pierwotnych bólów głowybóle napięciowe. Dość częste są również bóle migrenowe. Trudno na podstawie pani opisu coś jednoznacznie zasugerować, ale jeśli nie towarzyszą pani inne objawy takie jak nudności, wymioty, omdlenia, zaburzenia widzenia i inne objawy neurologiczne (niedowłady, zaburzenia czucia), nie ma raczej powodu do nadmiernego niepokoju. Proszę pozostawać pod opieką swojego lekarza prowadzącego i czekać na badanie, które wniesie dużą wartość diagnostyczną.